TFSE Racka Kupa versenysorozat október

TFSE Racka Kupa versenysorozat október

TFSE Racka Kupa versenysorozat október

U2200 (október 20-21.) és rapid (október 20.)

A verseny célja: játéklehetőséget biztosítani a Testnevelési Egyetem polgárainak, a kerület lakosainak és az érdeklődőknek. Az U2200-as verseny Élő-pont módosítási lehetőséget biztosít 2200 FIDE élőpont alattisakkozók részére, a rapid versenyen pedig bárki részt vehet.

A verseny időpontja: 2018. október 20-21.

A verseny helyszíne:  Testnevelési Egyetem 1123 Budapest, Alkotás u.44. a Mom parkkal szembeni új egyetemi kampusz, a 17 és 61-es villamosok Csörsz utcai megállójával szemben.

A verseny rendezője: TFSE (Magyar Testnevelési Egyetem Sportegyesülete) Szellemi sportok szakosztálya

Főszervező: Sármási Péter, a szakosztály vezetője

Vezető versenybíró: Varga Klára, a szakosztály szakmai vezetője, országos versenybíró

A verseny résztvevői: A rapid versenyre bárki benevezhet, az U 2200-as kategóriába a 2018. évre érvényes versenyengedéllyel rendelkező magyar sakkozók és érvényes FRD-vel rendelkező külföldi sakkozók.               

Rapid (október 20.)

U2200  (október 20-21.)

A verseny lebonyolítása:

6 fordulós svájci párosítási rendszerben, Swiss Manager program alapján, a FIDE szabályzata szerint.

5 fordulós svájci párosítási rendszerben, Swiss Manager program alapján, a FIDE szabályzata szerint.

A játékidő:

30-30 perc játékosonként + 5 másodperc bónuszidő lépésenként a játszma végéig.

60-60 perc alapidő

játékosonként + 30 másodperc

bónuszidő lépésenként a játszma végéig.

Holtversenyek eldöntése:

1. Buchholz; 2. Progresszív; 3. TPR; 4. Berger-Sonneborn

1. Buchholz; 2. Progresszív; 3. TPR; 4. Berger-Sonneborn

Versenyprogram:

Regisztráció: október 20. 8:00-8:45-ig                       

1. forduló:  október 20. 9:00

2. forduló:  október 20. 10:15

3. forduló:  október 20. 11:30

4. forduló:  október 20. 13:30

5. forduló:  október 20. 14:45

6. forduló:  október 20. 16:00

Regisztráció: október 20. 8:00-8:45-ig

                                              

1. forduló:  október 20. 9:00

2. forduló:  október 20. 12:50

3. forduló:  október 20. 16:30

4. forduló:  október 21.  9:00

5. forduló:  október 21. 12:50

Eredményhirdetés:

Az utolsó játszma befejezését követően 20 perccel.

Díjazás:

Az első helyezett kupát, az első 3 helyezett pedig érmet kap.

Az U8, U10, U12, U14 kategóriák legjobbjai érmet kapnak, valamint a legjobb női, a legjobb szenior és a legfiatalabb versenyző pedig kupát. A nem díjazott résztvevők tárgydíjat vehetnek át.

Az első helyezett kupát, az első 3 helyezett pedig érmet kap.

Külön díjazzuk hasonlóképpen a legjobb 1600 Élő-pont alatti versenyzőket, valamint a legjobb női és szenior versenyző kupa díjazásban részesül.

Nevezés:

Nevezés: 2018.10.18-án 21:00–ig Sármási Péter elérhetőségein: +36305770538, sarmasi.peter@tfse.sport.hu

Nevezési díj: 4000 Ft nevezési határidőn belül, azt követően 5000 Ft

A versenykiírás változtatásának jogát a szervezőség fenntartja, minden esetleges módosítást az első fordulót megelőzően a helyszínen szóban és írásban is kihirdetünk.