Gratulálunk Biró Sándornak az amatőr sakkvilágbajnoki cím elnyeréséhez

A Kos szigetén Görögországban megrendezett ACO Amatőr Sakkvilágbajnokságon Bíró Sándor a lehetséges 9 pontból 7,5 begyűjtésével első helyen végzett a B csoportban, és ezzel elnyerte a világbajnoki címet. A második helyen a svájci Wirz Heinz (7 ponttal), a harmadikon pedig a szintén svájci   Potterat Marc (6,5 ponttal) végzett.

Kos szigetén festői környezetben, luxus körülmények között került a verseny megrendezésre.

A Csíkszeredában élő Biró Sándor 1957-ben született Gyergyóditróban, és 6 éves korában komoly üzleti lehetőséget látott meg a sakkban. Történt ugyanis, hogy 1 lejjel a zsbében leküldték Laci bácsihoz a borbélyhoz, ahol a várakozók sakkoztak. A győztes egy láda bort nyert, ami 81 lejt ért. „Mondtam is otthon édesapámnak, tanítson meg sakkozni, mert én is tudnék nyerni egy láda bort.”

Később faipari iskolát végzett – így ma senkinek a világon nincs az övéhez fogható szépségű készműves sakk-készlete.

Szép képek a helyszínről (Éhes lehet e sorok írója, mert főleg a kajás képeket javasolja megtekintésre):